• BarHocker@discuss.tchncs.de
    link
    fedilink
    arrow-up
    2
    ·
    4 days ago

    You want to sell an apple for 3€. That is 6 × 50 ct. For every 50 ct you ask in price you have to pay 1€. Therefore if you ask a price of 3€ for an apple you have to pay 6 × 1€ = 6€.